sveiki atvyke

   
 

2 pasirinkimai.

 

Tiesiog kaip dialektikos įstatyme: priešybių vienybė ir kova.

Taip jau atsitiko, kad mes užsiimame produktais, kurie vartotoju požiūriu randasi visiškai priešinguose poliusuose jų naudingumui ar kenksmingumui.

Žinoma, prieš traškučius daug kas nuseteikia: pradedant profisionaliais dietologais ir baigiant mamomis, kurios stengiasi parduotuvėse praeiti atokiau lentynų kur jie guli, tam, kad netraumuoti mylimą vaiką. Traškučių pateisinimui galiu tik pasakyti, kad jie yra mažiau žalingi, nei tos pačios keptos namuose su svogūnais mylimos bulvės. Taip gaunasi dėl to, kad keptuvėje negalima taip prakontroliuoti aliejaus temperatūros, kaip gamyklos gruzdintuvėje, todėl pas Jus lėkštėje koncirogenų daugiau nei traškučių pakelyje. Gal būt su laiku paaiškės dar kokie nors čipsų privalumai? J

O kas liečia kitus mūsų produktus: riešutus, sėklas ir džiovintus vaisius, čia mano nuomone, visi sutiko, kad šis maistas ne tik skatina sveikatą, bet net gydo.

Apie tai rašo daugybėje saitų bei žurnalų, pasakoja per televiziją, tačiau minėtame dialektikos įsakyme, į šią statinę medaus reikia ir musės.

Tikriems sveiko maisto ieškotojams reikia žinoti šiuos dalykus:  jei riešutai yra termiškai apdoroti, parduodami  pakuotėje be apsauginės atmosferos (inertinės dujos), ar net sveriami, Jūs turite būti įsitikinę gamintojo ir pardavėjo grandine. Visas reikalas tame, kad kai riešutus pakepina, tai riešutų sviestas (pačių riešutų sviestas), kontaktuojant su deguonimi oksiduojasi daug greičiau „gyvo“ (termiškai neapdoroto) riešuto.

Pavyzdžiui, aš nerekomenduočiau valgyti žemės riešutus, (tiesa su riešutais jie yra susije tik savo pavadinimu) du mėnesius po apskrudinimo. Su kitais riešutais lengviau, pistacijų riešutai net po metų apskrudinimo nėra aitrūs.

Kaip sename anekdote: žurnalistė atėjo sužinoti  ilgaamžio ilgaamžiškumo paslaptį, į ką jis jai pasakė, kad visą savo gyvenimą jis negėrė, nerūkė (ne valgė traškučių J), staiga iš kito kambario išgirdo girtų žmonių dainas, tarp kurių buvo vyresnysis brolis šimtamečio, kuris visą gyvenimą gėrė ir t.t.

Kiekvienas daro savo pasirinkimą.

 

Skanaus.